OGRÓD "ROZCZOCHRANY" - I MIEJSCE, W PIERWSZEJ EDYCJI KONKURSU "PAMIĘTAJMY O OGRODACH"

Dodano 6.11.2020

Przypominamy, że konkurs "Pamiętajmy o ogrodach" promował modę na kwietne ogrody przyjazne zapylaczom, ogrody pełne kwiatów od wczesnej wiosny do późnej jesieni, wzbogacające bioróżnorodność ekosystemów roślinnych, a tym samym bazę pożytkową dla pszczół.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Pani Anna Grzelakowska, która tak pięknie napisała o swoim ogrodzie: „to taki stary podmiejsko-wiejski ogródek gdzie trwa do dziś kilka drzew owocowych- stare odmiany, rabata kwiatowa ,i mały warzywnik . Ten ogródek jest raczej "rozczochrany" niż "uczesany" trochę dziki i zarośnięty - trochę jak w piosence - "bo w ogrodzie rośnie pnącze w dzikim winie świat się plącze". Ogromną radością są pszczoły, owady, motyle i ptaki jakie odwiedzają nasz skrawek zieleni. Staram się zachować w ogródku stare odmiany kwiatów ,które w takich ogrodach trwały latami niezależnie od różnych "mód".

Gratulujemy serdecznie Pani Annie i pozostałym nagrodzonym. Zaznaczamy jednocześnie, że jesteśmy pod wielkim urokiem wszystkich nadesłanych zdjęć i opisów ogrodów.

Przypominamy, że nasz konkurs na najpiękniejszy kwietny ogród przyjazny pszczołom objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber oraz Prezydent PZP Pan Tadeusz Dylon.

Partnerem regionalnym konkursu było Województwo Łódzkie.

Wszystkich zainteresowanych już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu w przyszłym roku.

Zdjęcia autorstwa Pani Anny Grzelakowskiej prezentujące jej kwietny ogród.